Kurumsal

Centrum, 1993 yılında Küçükyalı’da E5 üzerinde yeni bir alışveriş merkezi yapmak amacı ile “Centrum Ticaret Merkezi A.Ş.” adı ile kuruldu. Değişen piyasa koşullarında sürdürülebilirlik göz önüne alınarak proje 1999-2000 yıllarında bir ‘iş merkezi’ olarak revize edildi ve şirketin unvanı da “Centrum İş Merkezi A.Ş.” olarak değiştirildi. 2000 yılında tamamlanarak faaliyet geçen binaya “Centrum İş Merkezi” denildi. Bina kısa sürede aralarında pek çok uluslararası firmanın da olduğu prestijli bir kiracı profiline sahip oldu.

Centrum 2002 yılında Centrum İş Merkezi’nde başladığı “Toplantı Hizmetleri” işini 2004 yılında Suadiye ve 2009 yılında Haliç şubeleri ile devam ettirdi. İstanbul Anadolu yakasında çok az sayıda otelin olduğu yıllarda “Centrum Toplantı Hizmetleri” büyük bir başarı yakalayarak yıllarca pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptı ve bu sektörde en bilinen marka haline geldi.

2012 yılında Centrum İş Merkezi’ne komşu parselde, ikinci bir ofis binası inşa eden Centrum, binalar ve çevresinde oluşturduğu ortak yaşam alanına “Centrum Plaza” diyerek isim değişikliğine gitti. 2017 yılında ise üçüncü bir ofis binası “Centrum Kozyatağı” adı ile Kozyatağı’nda inşa edildi.

Centrum’un hissedarları Cüntay ailesinin 1. ve 2. nesil fertleridir. Ailenin sahibi olduğu diğer grup şirketleri; yenilikçi inşaat ürünlerini Türk inşaat sektörüne kazandıran ABS Yapı Elemanları, bilişim ürünlerinin ithalatını yapan ve bayilikleri olan Enson Dış Ticaret ve kendisine ait sanayi tesislerinin kiralanması konusunda faaliyet gösteren Promed İlaç firmalarıdır.

Grup Şirketlerimiz

PROMED İLAÇ SANAYİ A.Ş.

Kendisine ait sanayi tesislerinin kiralanması konusunda faaliyet gösteren Promed İlaç

ABS YAPI ELEMANLARI

Yenilikçi inşaat ürünlerini Türk inşaat sektörüne kazandıran ABS Yapı Elemanları

ENSON İÇ VE DIŞ TİCARET

Bilişim ürünlerinin ithalatını yapan ve bayilikleri olan Enson İç ve Dış Ticaret